Ekologické vianočné darčeky pre celú rodinu

Hľadáte ideálne darčeky pod stromček, ale neviete sa rozhodnúť? V dnešnom článku by sme Vám radi ukázali tipy na ekologické vianočné darčeky, ktoré urobia radosť celej rodine.

 

Nie je dôležitá kvantita

Žijeme v dobe, kedy je pre mnohých stále prvoradé množstvo darov. Najmä pre deti sa kupuje veľa darčekov, aby sa pod stromčekom mohli tešiť. Otázne ale je, či naozaj potrebujú mať malé hračkárstvo a ako dlho sa novými koníkmi alebo bábikami budú hrať. V posledných rokoch sa do popredia opäť dostáva krásny vianočný minimalizmus. Nakupuje sa s rozumom, hľadajú sa také veci, ktoré sú potrebné a zároveň pohladia dušu. Ak sa rozhodnete kúpiť ekologické vianočné darčeky, potešíte nielen rodinu a priateľov, ale aj našu planétu. Zároveň pôjdete všetkým vzorom a možno práve táto malá zmena presvedčí niekoho ďalšieho, aby sa viac zaujímal o to, čo sa deje s naším životným prostredím.

 

Zdravé fľaše Pura

Každý správny turista musí mať svoju fľašu! Všimli ste si na výlete, koľko ľudí vyťahuje z batoha plastové fľaše od rôznych značiek? Keď ju dopije, hodí ju do najbližšieho koša na bežný odpad a kúpi si ďalšiu. Tomu môže byť koniec. Zdravé fľaše Pura sú vyrobené zo silikónu najvyššej medicínskej kvality. Neobsahujú žiadne plastové časti a do vody alebo iného nápoja sa tak nedostávajú žiadne škodlivé látky. Môžete meniť uzávery aj náustky, takže razom zmeníte športový fľašu na tú so slamkou. Pôjde s vami všade – do práce, do školy, na výlet. Predstavte si, že nielenže nevytvoríte žiaden odpad, ale budete mať doma tú najzdravšiu alternatívu. Termofľaša navyše udrží nápoje teplé alebo studené, takže sú zdravé fľaše Pura sú do každého počasia.

 

 

Ecoffee cup pre každého milovníka kávy

Jednorazové poháre na kávu tvoria veľkú časť odpadu. Nedajú sa opätovne použiť, obyčajne končia v komunálnom odpade a nikomu tak neprospejú. Prečo si teda nevychutnať kávu kedykoľvek  a kdekoľvek štýlovo a zero waste? Ecoffee cup si vás získa pekným vzhľadom a unikátnym zložením. Na jeho výrobu sa používajú organické bambusové vlákna, preto sa z neho do kávy neuvoľňujú žiadne škodlivé látky. Môžete ho umývať v umývačke riadu a vybrať sa s ním na všetky cesty – necesty. Na výber máte z troch rôznych veľkostí a mnohých farebných aj vzorovaných prevedení, preto si vyberie každý.

 

Na limonádu i relax pri filme

Slamky sú súčasťou našich životov roky. V cukrárni alebo kaviarni ich automaticky dostaneme k niektorým nápojom a nik sa vás neopýta, či ich naozaj chcete. Deti i dospelý si na ne zvykli aj doma a asi len málokto myslel na to, ako veľa odpadu z nich vzniká. Iste, boli krásne, farebné a drinku alebo limonáde dodali šmrnc. Dobrá správa je, že vzdať sa ich netreba. Stačí ich  len vymeniť za ekologickejšiu alternatívu. Dnes sa slamky vyrábajú aj z bioplastu, ale veľmi populárne aj na domáce použitie sú najmä tie z nereze či skla. Výborne vyzerajú, sú odolné a trvácne a bezpečné. Pre všetkých tých, ktorí obľubujú sypané čaje, sú dokonca vymyslené aj nerezové slamky so sitkom. Nemusíte sa báť, že by ostali špinavé - kefka na čistenie ich výborne vyčistí a pripraví na ďalšie použitie.

 

Ekologické vianočné darčeky pre tých najmenších

Trend rôznych ovocných pyré a kašičiek sa u nás rozmohol už dávnejšie. Deti dostanú do ruky plastovú kapsičku a pomaly papajú umelé a sladké dobroty. Povedzte rázne nie niečomu takému.  Squeasy Snacker kapsička vám pomôže nakŕmiť detičky kdekoľvek. Či budete  doma, v parku, aute alebo v škôlke,  deti si pochutnajú na pravom domácom ovocnom pyré, smoothie, kaši alebo jogurte. Obsah sa nerozleje, nedostanú sa doň žiadne škodlivé látky. Bude vás hriať skvelý pocit z toho, že ste deti nakŕmili tou najlepšou stravou a nevytvorili ste žiaden odpad.

squeasy kapsička

 

Ako sa vám zapáčili naše tipy na ekologické vianočné darčeky? Vybrali ste si niečo pre seba alebo pre svoju rodinku?

Komentáre

Napíšte komentár